Najbardziej relaksujący mebel w historii

Projektanci stają na głowie, aby skonstruować nowoczesne i ergonomiczne fotele biurowe, czy designerskie hokery, albo szalone fotele gamingowe. Jednak prawdziwie kwitnąca nisza meblarska to fotele bujane, które przeżywają w ostatnich latach swój renesans. Fotele bujane jako element wyposażenia modnego wnętrza to najgorętszy nowy trend na wnętrzarskim Instagramie. Zyskały sobie miano mebla kultowego, wręcz legendarnego. I nie ma w tym chyba niczego dziwnego.

Pod względem właściwości relaksujących fotele bujane mogą równać się chyba jedynie z hamakiem. Choć i to nie do końca, bo hamak jest zdecydowanie mniej praktyczny, ogranicza ruchy i trudno go zamontować w mieszkaniu w bloku. A fotel bujany jest o wiele bardziej uniwersalny i zajmuje mniej miejsca. Dlaczego kojarzymy ze sobą te dwie tak różne konstrukcje? Wspólnym mianownikiem jest rytmiczny i powolny ruch, który ma udowodnione naukowo właściwości relaksujące.

Więcej na https://multiglob.pl/product-pol-399-Fotel-bujany-z-podnozkiem-Oscar-szaro-bialy.html

Tradycyjne postrzeganie fotela bujanego to wizja pełna spokoju, ciepła i bezpieczeństwa. Pierwsze skojarzenie z bujanym fotelem to bajkowa babcia, dziergająca na drutach w tapicerowanym fotelu bujanym obłożonym miękkimi poduchami, na którego oparciu rozpiera się kot. Taki obrazek widnieje w wielu książkach dla najmłodszych i budzi rozczulenie. Ma jednak niewiele wspólnego z dzisiejszym obrazem foteli bujanych.

Oczywiście potężne, tapicerowane i pokryte falbaniastymi pokrowcami fotele bujane dla zwolenników designu w stylu retro romantycznym nadal istnieją. Jednak na nich nie kończy się świat foteli bujanych. Wybór jest ogromny. Wiele foteli bujanych to lekkie konstrukcje szkieletowe, które nie zajmują wiele miejsca. Możemy zatem pozwolić sobie na tę wyjątkową przyjemność odpoczynku w fotelu bujanym nawet jeżeli nie dysponujemy czterdziestometrowym salonem.

Na rynku dostępne są również fotele bujane dla małych dzieci. Siedzenie w fotelu bujanym sprawia maluchom ogromną frajdę, a rodzice docenią z pewnością uspokajające właściwości tego mebla. Ciekawym wyborem do mniejszych pomieszczeń są krzesła bujane, w formie lekkich konstrukcji na płozach. Zajmują one zdecydowanie mniej przestrzeni niż fotele, a zapewniają porównywalny komfort i relaksujące doznania.

Moda na fotele bujane dotarła również do producentów mebli ogrodowych. Bujane fotele ogrodowe przypominają raczej bujane leżaki i fenomenalnie sprawdzają się, kiedy chcemy zażyć kąpieli słonecznych lub wręcz przeciwnie – poczytać w spokoju książkę w cieniu ogrodowego parasola. Wniosek jest jeden – jeżeli masz zamiar kupić w tym sezonie tylko jeden nowy mebel do mieszkania, niech to będzie fotel bujany.