Mieszkanie z ogródkiem w centrum Warszawy? To da się zrobić

Luksusowy kompleks mieszkań z ogródkiem na dachu

Własny ogródek to często jeden z podstawowych wymogów osób – a przede wszystkim rodzin – poszukujących swojego nowego lokum. Chociaż przynależność ogrodu kojarzy nam się głównie z domami stawianymi na działkach, to tę strefę rodzinnego relaksu coraz częściej uwzględniają nowoczesne trendy w budownictwie. Obecnie, mieszkania z ogródkiem znaleźć można także w centrach miast, nawet w Warszawie.

Własny ogródek w centrum miasta

Ogród, a w nim kwiaty w wazonie na krześle i w metalowej konefce

Możliwość odpoczynku na trawie wysianej własnymi rękoma to bez wątpienia marzenie większości z nas, które staje się wyraźniejsze za każdym razem, gdy wracamy do ciasnego mieszkania po ciężkim dniu. Posiadanie własnego kawałka ziemi to doskonały sposób nie tylko na relaks, ale także na realizowanie swoich zainteresowań i pasji związanych chociażby z ogrodnictwem. Przepiękne rabaty kwiatowe, a nawet własne uprawy – to możliwości, które stwarza własne mieszkanie z ogródkiem.

Ogród to także wyśmienite miejsce spędzania czasu dla dzieci, naszych czworonożnych przyjaciół, oraz całej rodziny – gry i zabawy na zewnątrz to doskonały sposób na umacnianie więzi pomiędzy domownikami. Jeśli zaistnieje taka potrzeba, w ogrodzie można także podejmować się prac, które mogłyby być zbyt nieestetyczne do przeprowadzenia w pomieszczeniu.

Lokalizacja nie jest przeszkodą

Wydawać by się mogło, że „posiadanie własnego ogródka w mieszkaniu zlokalizowanym w stolicy” może być oksymoronem. O ile taki stan rzeczy jeszcze do nie dawna był prawdą, to obecnie w coraz większej liczbie nowych luksusowych apartamentów w Warszawie, spotkać się można właśnie z takimi projektami (np. http://artdecowola.pl). Podobnie jak w przypadku samych mieszkań – w zależności od lokalizacji, również możemy liczyć na ogródki o różnej powierzchni.

Widok na ogród na dachu budynku z lotu ptaka

Sprawy do rozważenia

Nowoczesne mieszkanie z ogrodem

Z własnym ogródkiem przynależącym do mieszkania wiążą się oczywiście pewne ograniczenia. Najwyraźniej zaznaczają się one w zakresie metrażu – nawet w przypadku luksusowych apartamentów, nie mamy co liczyć na kilkusetmetrowe działki. W przypadku, gdy zdecydujemy się na mieszkanie na niższych poziomach budynku, inną problematyczną kwestią może okazać się być ograniczona prywatność takiego ogrodu.

Ogródek w centrum Warszawy

Mieszkanie z ogródkiem w centrum miasta wiąże się z pewnymi niedogodnościami, które sprawiają, że jest to pewien kompromis. Kompromis ten, oferujący możliwość wypoczęcia we własnym zaciszu pośród miastowego zgiełku, może jednak okazać się być strzałem w dziesiątkę.