Jakie są zalety mieszkania na parterze?

Podczas wybierania własnego mieszkania do kupienia musimy zastanowić się, na której kondygnacji chcielibyśmy mieszkać. Okazuje się, że lokale znajdujące się na parterze nie są wcale takie złe – a co więcej – posiadają sporo praktycznych i estetycznych zalet!

Często słyszy się, że mieszkanie na parterze to zmora. Przeciwnicy tego typu rozwiązań zgodnie powtarzają formułki o nieciekawych widokach z okna, włamaniach i kradzieżach. Fakty mogą być jednak zupełnie inne. Ostatnimi czasy mieszkania na parterze zyskały na popularności. Nie postrzega się ich już tak negatywnie. Dziś skupimy się na zaletach tego rozwiązania.

Dodatkowo warto wiedzieć, że ciekawe lokale na parterze oferują na przykład mieszkania w Wejherowie.

mieszkanie na parterze taras

Wygoda w każdej chwili

Żyjąc na parterze, możemy liczyć na spore ilości udogodnień. Dzięki temu, że mamy do pokonania tylko kilka schodków, jesteśmy w stanie dostać się do naszego mieszkania w kilka sekund i nie musimy wyczekiwać na windę, która przecież nie zawsze przyjeżdża w punkt. Dodatkowo takie a nie inne umiejscowienie naszego mieszkania może być bardzo korzystne w przypadku przeprowadzek czy remontów albo dokupowania nowych sprzętów do domu. Znacznie łatwiej jest przecież wnieść łóżko, szafę, telewizor czy lodówkę na parter niż na trzecie piętro. To samo dotyczy przenoszenia materiałów budowlanych i wynoszenia gruzu, kiedy na przykład chcemy wyburzyć kawałek ściany.

Warto również pamiętać, że mieszkania na parterze bardzo często wyposażone są we własny ogródki albo i tarasy, co wyższym piętrom muszą rekompensować balkony.

Bezpieczeństwo i łatwość dostania się do mieszkania w nagłych wypadkach

Mieszkanie na parterze może być naprawdę dobrą sprawą w przypadku, gdy osobą kupującą jest ktoś niepełnosprawny – na przykład poruszający się na wózku inwalidzkim. Znacznie łatwiej jest się takiej osobie dostać do mieszkania i z niego wyjść, gdy znajduje się ono niewysoko.

Względy bezpieczeństwa na tym się jednak nie kończą. W przypadku nagłej potrzeby pomocy lekarskiej ratownicy medyczni mają ułatwione zadanie i mogą szybciej znaleźć się w mieszkaniu chorego, a jak wiadomo – w takich wypadkach czas jest bardzo istotny. Dodatkowo z mieszkania na parterze również łatwiej jest uciec w przypadku na przykład pożaru.