Aranżacja wnętrz – w zgodzie z naturą

Coraz popularniejszym trendem jest prowadzenie życia w zgodzie z naturą na różnych płaszczyznach dnia codziennego. Nic dziwnego, że w dekoracyjnych aranżacjach wnętrza mieszkań, coraz chętniej i częściej króluje kolor zielony oraz intensywne roślinne, albo zwierzęce motywy.

Wraz z nadchodzącą wiosną warto postawić na te ozdobne akcenty w celu ożywienia zimowego wystroju i dodania wnętrzu ożywczej soczystości.

Naturalne aranżacje – dlaczego warto?

W tego typu aranżacjach dobrze sprawdzają się dodatki ze wzorami liści, drzew i kwiatów. Jeśli jesteśmy posiadaczami skandynawskich wnętrz, warto zauważyć, że paleta kolorów jest wciąż poszerzana o nowe, zielone tony barw oraz ich egzotyczne wariacje.

Naturalne aranżacje nie tylko są modne, ale również wprowadzają potrzebną harmonię i łagodność. Dzięki temu przebywanie w tego typu wnętrzach ułatwia odcięcie się od problemów dnia codziennego oraz pomaga zregenerować siły po dniu pełnym wyzwań.

Naturalne kamienie – czarny marmur

W naturalnej aranżacji wnętrz nie bójmy się sięgnąć po naturalność kamienia. Wspaniałym wyborem będzie czarny marmur. Choć większość z nas z obawą podchodzi do bardzo ciemnych barw w pomieszczeniach, warto podjąć ryzyko, by osiągnąć ten magiczny efekt. Zwłaszcza jeśli dysponujemy sporym metrażem. Czarny kamień posiada magię oraz niezaprzeczalny urok. Wspaniale wkomponuje się we wnętrza łazienkowe, zamieniając je w przestrzeń podobną do królestwa natury – dżungli, czy lasu równikowego. Taki zabieg wykreuje oryginalną aranżację.

Tapety i fototapety

Z wielkim hukiem wróciły do łask. Dobór odpowiedniej, elegancko wykonanej fototapety lub tapety, odmieni charakter każdego wnętrza. W zależności od indywidualnych upodobań, korzystając z tego rodzaju dodatków dekoracyjnych, można wkomponować je jako delikatne tło pomieszczenia lub wyraźny, całościowy akcent aranżacji. Jeżeli z niecierpliwością oczekujemy wiosny, warto ozdobić ściany tapetami z motywami roślinnymi. Ożywi to pokój i pozytywnie wpłynie na nastrój mieszkańców.

Koszt

Oczywiście nikt nikogo nie namawia do cyklicznego aranżowania wnętrz wraz ze zmieniającymi się trendami mody czy porami roku. Jeśli jednak zależy nam, aby poczuć wiosnę we własnym mieszkaniu, to przy niewielkim nakładzie finansowym jesteśmy w stanie osiągnąć ten cel.

Prostym krokiem może być zakup zielonych roślin doniczkowych. Nie są one drogie, a koszt ich utrzymania wynosi tyle, co nic. Poustawianie ich w strategicznych miejscach mieszkania da nam oczekiwany efekt.

Różnego rodzaje poszewki, narzuty w roślinne czy zwierzęce wzory, są do kupienia w każdej większej sieciówce w atrakcyjnych cenach. Ważne jest, aby naturalnie wkomponowywały się w resztę designu.

Podsumowanie

Aranżacja wnętrz to prawdziwa sztuka. Dzięki dużej wyobraźni oraz rozwiniętemu poczuciu estetyki możliwe jest uzyskanie modnego efektu bez wygórowanych nakładów finansowych.

 

Artykuł powstał we współpracy ze Studio Loko